• IMG_117

YARATICI, HOŞGÖRÜLÜ, SORUMLULUK SAHİBİ DÜNYA VATANDAŞLARI YARATMAYI HEDEFLEYEN BİR OKUL

DİL İngilizce
YER İsviçre,Leysin
YAŞ 12-18
ÖĞRENCİ SAYISI 350
DİPLOMA US HIGH SCHOOL DIPLOMA, IB (INTERNATIONAL DIPLOMA PROGRAMME)
AKREDİTASYON CIS, NEASC,IBO
WEBSİTESİ www.las.ch

GENEL
1960 yılında Ott ailesi tarafından kurulmuştur. Günümüzde aynı ailenin 3. kuşağı okulu yönetmekdir. Günümüzde Leysin American School vakıf olmuştur. LAS öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde eğitimi, sporu, dinlenmeyi ve kültür gezileri dengede tutarak tasarlanmıştır. LAS ın sorumluluğu öğrencileri üniversiteye, kariyerlerine ve hayata hazırlamaktır. Öğretmenler hem eğitim görevlisi,hem mentör, hem danışman yeri geldiği zaman da ebeveyn olarak görev yapmaktadırlar.

Leysin İsviçre Alplerinde 4000 nüfuslu güvenli ve dost bir bölgedir. Kışın kayak merkezi olarak ün salmıştır. Pistleri 100 km. dir. 3 tane uluslararası bilinen eğitim kurumuna ev sahipliği yapar. Fransızca konuşulan bir bölgedir. 20 nin üstünde cafe,restoran, mağaza ve İngilizce sinema vardır.

LAS yatılı bir okuldur ve bunun avantajlarını fazlasıyla öğrencilerine sunar. Kişiye özel eğitim vardır. Daha bağımsız, olgun, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirir.

Okulda eğitim 7. sınıftan 12. sınıfa kadar verilir. Öğrenciler tüm zamanlar da gözetmenlerin kontrolü altındadır.
Öğrencilerin %70!i IB programa dahil olur. %30 u US Lise Diploması alırlar.Öğrencilerin %99 u dünya sıralamasındaki üniversitelere kabul olunurlar.
Kış aylarında öğrenciler öğleden sonra ve haftasonları öğretmenler eşliğinde kayak yaparlar.
LAS bulunduğu ortam ve tesisleriyle her türlü spor faaliyetini öğrencilerine sunar.Öğrencileri daha yakından izleyebilmek için her yatılı öğrenci bir öğretmenle eşleşir ve aile ortamı oluşturur. Beraber geziler, yemekler aktiviteler yapılır. Buna Faculty Family denir.
Her yıl Şubat ayı öğrenciler Leysin’de aileleri ile buluşur. Aileler öğretmenlerle, yönetimle görüşür ve çocuklarıyla birlikte vakit geçirir.

AKTİVİTELER
Aerobik, Futbol, Basketbol, Tırmanma, Kompüter Kodlama, Cross Country Kayak (kış), Dans Kareografisi, Saha Oyunları, Hokey, Dağ Yürüyüşü,Atçılık, Döğüş Sanatları, Kickboxing, Kürek, Rugby, Kayak ve Snowboard, Soccer, Fitnes, Yüzme, Tenis, Yoga

SPOR TAKIMLARI
Basketbol, Cross-country, Kürek, Snowboard, Kayak, Yüzme, Voleybol, Tenis

SANAT
Caz, Görsel sanatlar, Müzik Konserleri, Tiyatro

KONAKLAMA
Okulun binalarında yatakhaneler yaş gruplarına ve kız-erkek olarak ayrılmıştır. Odalar 2-4 kişilik olup duş ve tuvaletleri içindedir.